Beszámoló: Marketing kihívás: kutass, tervezz, reklámozz 2026

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete a Pro Scientia Naturae Alapítvánnyal együttműködve az idén is megszervezte a Marketing kihívás diákversenyt középiskolás diákok számára.

A verseny célja, hogy a diákok megismerjék a marketing alapelveit, kreatív megoldásokat dolgozzanak ki, és gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek egy valóságközeli feladatban. A verseny hozzájárul a tanulók tudásának bővítéséhez, a csapatszellem erősítéséhez, a kreativitás és az innovációs készség fejlesztéséhez. A diákok bepillantást nyernek abba, hogyan lehet egy ötletet valós termékké alakítani.

A verseny középiskolás diákoknak volt meghirdetve. A diákok csapatban dolgoztak mentor segítségével. A csapatok 2-3 főből álltak.

A versenyre egy új, innovatív terméket kellett kitalálni. Meg kellett határozni a termék fő funkcióit és célját, továbbá a célcsoportot. Piackutatást kellett végezni, elemezni a versenytársakat. Ki kellett találni egy márkanevet, létre kellett hozni egy logót és szlogent a termékhez. Ki kellett dolgozni egy marketingkampányt a termék népszerűsítéséhez, reklámot készíteni…

A verseny döntője május 16-án volt megtartva Zentán, a Pro Scientia Naturae Alapítvány Oktatási Központjában (Ősz utca 18. – Jesenja 18). A verseny támogatója a magyarországi Belügyminisztérium, főszervező: Dr. Muhi B. Béla, egyetemi tanár.

A Pannon Rtv riportja itt látható: https://pannonrtv.com/rovatok/tarsadalom/kozepiskolasoknak-tartottak-marketingversenyt-zentan

Az idei versenyre 13 csapat jelentkezett.

Az eredmények:

1. hely – Cseri Júlia, Vastag Eleonóra. Felkészítő tanár: Nagypál Judit, Közgazdasági és kereskedelmi iskola Zenta 

2. hely – Surján Dávid, Muzslai Ádám, Szalma Viola.Felkészítő tanár: Pálfi Noémi, Műszaki Iskola Ada és Verebélyi Viktor, Erdélyi Rómeó. Felkészítő tanár: Esztelecki Péter, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium, Zenta

3. hely – Horváth Léna, Bús Lívia, Rövid Henrietta. Felkészítő tanár: Koncz Hajnalka, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka és Égető Dorottya, Boka Leontina, Csiszár Amanda. Felkészítő tanár: Pećerić Sabina, Vegyészeti -Technológiai Iskola Szabadka

Küldöndíj – Hegedűs Lilla, Kovács Zsanett, Polyák Blanka. Felkészitő tanár: Rajsli Baranyi Emese, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka és Császár Anna, Babarci Ákos. Felkészítő tanár: Kőrösi Sóti Beáta, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont, Magyarkanizsa

A többi csapat:

Vas Dóra, Čobanov Petra. Felkészítő tanár: Perpauer Martin, Zentai Gimnázium

Szaniszló Dominik, Vladisavljević Szabolcs. Felkészítő tanár: Mladenović Biljana, Műszaki Iskola Óbecse és Közgazdasági-Kereskedelmi Iskola Óbecse

Jurić Alex, Bús Zalán, Almási Lőrincz András. Felkészitő tanár: Rajsli Baranyi Emese, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka

Kazinczy Nimród, Márkov Dániel, Almási Lilla. Felkészitő tanár: Rajsli Baranyi Emese, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka

Farkas Tünde, Balogh Bence, Berei Ármin, Kárpinszki Zsófia. Felkészítő tanár: Farkas Tünde, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

Szász Iringó-Eszter, Albert Vivien Margit, Szombat Adrien Szabina. Félkészitő tanárok: Székely Mária Magdolna, Tarr Hajnal, Avram Iancu technológiai líceum, Marosvásárhely

 

Írta: Dr. Muhi B. Béla, szervező

Szó-beszéd – komplex diagnosztika és fejlesztés az óvodától a középiskoláig logopédus szemmel

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete 2026. május 23-án 10 órai kezdettel TANOM Fejlesztő Programot szervez Topolyán, Bruncvik Teréz egyesület, Művelődési ház kiállitóterme  (Fő utca 12.).

Előadó: Kozma Szabolcs 

A Fejlesztő Programra minden érdeklődő tanügyi dolgozót szeretettel várunk!
Jelentkezési határidő: 2026. május 20. (szerda) 12:00 óra
Részvételi díj: 1000 dinár

Szeretettel várunk mindenkit!

Jelentkezni az alábbi kérdőívvel lehet:

Beszámoló: Vajdasági Suliszínház – döntő

XXVI. Vajdasági Sulifesztivál – Döntő, Kispiac, 2026.04.30.

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete szervezésében idén Kispiacon került sor a XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntőjére. A rendezvénynek a kispiaci Jókai Mór Művelődési Egyesület adott otthont, főszervezője pedig Kávai Bózsó Ildikó volt.

A XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntője egy igazi közösségi ünnep: 11 csapat lépett színpadra, ők a két elődöntő folyamán már bizonyították tehetségüket és kreativitásukat, de a döntőben újra színpadra álltak, és megmutatták mindazt a rengeteg munkát és lelkesedést, amit az elmúlt hónapokban még belefektettek előadásaikba.

A rendezvény ismét bizonyította, hogy a színház nem csak művészeti forma, hanem közösségteremtő erő is. Találkozhattak és egymás munkájából inspirálódhattak : horgosi, kispiaci, csantavéri, nemesmiliticsi, csonoplyai, muzslyai, bókai, beodrai, módosi és nezsényi fiatalok.

A bemutatott produkciók sokszínűsége, a résztvevők lelkesedése, a felkészítő pedagógusok elhivatott munkája egyarán hozzájárult ahhoz, hogy a fesztivál méltó ünnepe legyen a diákszínjátszásnak.

A szakmai zsűri (Greguss Zalán, Mácsai Mónika, Jódal Rózsa) értékelései megerősítették, hogy a látott előadások kreativitásról, együttműködésről és elkötelezett munkáról tanúskodnak. Ezúttal néhány előadást még külön is kiemeltek: a Csonoplyai Táborozokat a Kispiaci Szikrakör, valamint a horgosi iskola alsós és felsős csapatát. Négy kisszínészt: Mészáros Hunort, Szélik Arnoldot, Kopasz Emmát és Kávai Katát külön könyvjutalomban részesítette a zsűri a döntőben nyújtott teljesítményéért, és ismételten megdicsérte a már az elődöntőben díjazottakat is.

Minden résztvevő színjátszó gyerek jutalma az édességen, apró emléktárgyon, oklevélen és elismerő tapson túl még egy balatoni nyári táborozási lehetőség is.

Könyvjutalommal mondtunk köszönetet a felkészítő tanároknak, akik rengeteg energiát és hitet tettek ebbe a folyamatba, hogy a fiatalok megtapasztalják az alkotás örömét, hogy bátran megszólaljanak a színpadon, kifejezhessék érzéseiket és gondolataikat önmagukról és a világról.

A XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntője nemcsak egy megmérettetés záróakkordja volt, hanem a találkozás, a tehetség, az alkotás és a közösség ünnepe is.

Kávai Bózsó Ildikó, szervező