XXVI. Vajdasági Sulifesztivál – Döntő, Kispiac, 2026.04.30.
A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete szervezésében idén Kispiacon került sor a XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntőjére. A rendezvénynek a kispiaci Jókai Mór Művelődési Egyesület adott otthont, főszervezője pedig Kávai Bózsó Ildikó volt.
A XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntője egy igazi közösségi ünnep: 11 csapat lépett színpadra, ők a két elődöntő folyamán már bizonyították tehetségüket és kreativitásukat, de a döntőben újra színpadra álltak, és megmutatták mindazt a rengeteg munkát és lelkesedést, amit az elmúlt hónapokban még belefektettek előadásaikba.
A rendezvény ismét bizonyította, hogy a színház nem csak művészeti forma, hanem közösségteremtő erő is. Találkozhattak és egymás munkájából inspirálódhattak : horgosi, kispiaci, csantavéri, nemesmiliticsi, csonoplyai, muzslyai, bókai, beodrai, módosi és nezsényi fiatalok.
A bemutatott produkciók sokszínűsége, a résztvevők lelkesedése, a felkészítő pedagógusok elhivatott munkája egyarán hozzájárult ahhoz, hogy a fesztivál méltó ünnepe legyen a diákszínjátszásnak.
A szakmai zsűri (Greguss Zalán, Mácsai Mónika, Jódal Rózsa) értékelései megerősítették, hogy a látott előadások kreativitásról, együttműködésről és elkötelezett munkáról tanúskodnak. Ezúttal néhány előadást még külön is kiemeltek: a Csonoplyai Táborozokat a Kispiaci Szikrakör, valamint a horgosi iskola alsós és felsős csapatát. Négy kisszínészt: Mészáros Hunort, Szélik Arnoldot, Kopasz Emmát és Kávai Katát külön könyvjutalomban részesítette a zsűri a döntőben nyújtott teljesítményéért, és ismételten megdicsérte a már az elődöntőben díjazottakat is.
Minden résztvevő színjátszó gyerek jutalma az édességen, apró emléktárgyon, oklevélen és elismerő tapson túl még egy balatoni nyári táborozási lehetőség is.
Könyvjutalommal mondtunk köszönetet a felkészítő tanároknak, akik rengeteg energiát és hitet tettek ebbe a folyamatba, hogy a fiatalok megtapasztalják az alkotás örömét, hogy bátran megszólaljanak a színpadon, kifejezhessék érzéseiket és gondolataikat önmagukról és a világról.
A XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntője nemcsak egy megmérettetés záróakkordja volt, hanem a találkozás, a tehetség, az alkotás és a közösség ünnepe is.