Beszámoló: Fizika-kémia tábor

XXVII. FIZIKA-KÉMIA ÁLTALÁNOS ISKOLAI TEHETSÉGGONDOZÓ DIÁKTÁBOR

Pacsér 2026. április 8-12.

A XXVI. Fizika–Kémia Általános Iskolai Tehetséggondozó Diáktábornak a pacséri „Moša Pijade” Általános Iskola adott otthont. A tábornak 33 résztvevője volt: több iskola 6., 7. és 8. osztályos tanulói.

A diákok különféle interaktív foglalkozásokon vehettek részt, melyek főként a fizika, kémia, földrajz és biológia tantárgyakhoz köthetők. Az előadások olyan gyakorlati és elméleti témákat öleltek fel, amelyekre a tanórák keretében sajnos nem kerül sor. A tábor kezdetén Méhészkei Kiss Gizella, a pacséri iskola igazgatónője köszöntötte a résztvevőket.

Elsőként „A test szűrőrendszere” témával ismerkedtek meg a táborozók, majd disznóvesét boncoltak Gáspár Hargita tanárnő vezetésével. Ezután a „Mi miért is ég?” címmel az égésről mint fizikai és kémiai folyamatról hallhattak előadást, és látványos kísérleteket végeztek Ortó Kanyó Anikó tanárnővel.

A következő nap egy „Mit, hogyan, mivel?” című kvízzel kezdődött. Ezt követte a szabadkai Vegyészeti-Technológiai Középiskolából érkező Perna Attila tanár által vezetett gyakorlati foglalkozás, a „Lüktető, durrogó, bűvölő és egyéb csuda dolgok a kémiában”. A kísérleteket a résztvevők egyedül végezték el, majd további látványos bemutatókat is kipróbálhattak.

Hétfőn a résztvevők tanulmányi kiránduláson vettek részt. A szervezett buszos úthoz csatlakoztak a Kovács Sztrikó Zoltán kémia-fizika verseny fiatalabb helyezettjei is, így összesen 62 diák utazott Zomborba. Először a „Dr. Ružica Rip” Egészségügyi Középiskolát látogatták meg, ahol a diákok három csoportban vettek részt a „Varázslabor: krémek és csodaszerek nyomában” című műhelymunkán, melyet Elvegyi Tünde és Novák Dorottya tanárnők vezettek. A foglalkozás során minden diák saját szőlőzsírt készített, amit haza is hozhatott, valamint különféle kísérleteket próbálhatott ki.

A délelőtt folyamán megtekintették a Zentai csata emlékképét a megyeházán, és információkat tudhattak meg Zombor magyar történelemben betöltött kiemelkedő szerepéről Kanizsai Tamás és Szenn Andor vezetésével. Ebéd után a résztvevők meglátogatták a zombori „Veljko Petrović” Gimnáziumot, ahol Szenn Andor igazgatóhelyettes vázolta fel a továbbtanulási lehetőségeket, kiemelve, hogy a középiskolákhoz kollégium is tartozik. Az utat a Magyar Polgári Kaszinóban folytatták, majd Zombor nevezetességeit tekintették meg Kanizsai Tamás vezetésével, aki egyben Zombor Város nemzetközi kapcsolatokért felelős városi tanácstagja. Végül a napot az „Ismerd fel!” című játékkal zárták, Jónás Szabína tanárnő közreműködésével.

A következő napon Virág Zsolt tanár tartott interaktív foglalkozást „Az AI állapota 2026-ban” címmel, amelyben az internet veszélyeire is felhívta a figyelmet. Ezt követte a tábor zárása és a jutalmak kiosztása. Korenchy László, az egyesület alelnöke bíztatta a résztvevőket a jövőbeni versenyeken való aktív részvételre.

A tábor a Géniusz tehetséggondozó mozgalom keretében valósult meg.

  • Szervező egyesület: VMPE, Újvidék
  • Szervező: Ortó Kanyó Anikó
3b9b979f-5d39-413e-813e-eb2cb366a670
3c6ca7e8-b0fc-4c0d-a40e-7aa59829c8d1
5db6e2ef-868a-4139-8060-3c19ae85ddf5
7db7bc95-5043-43c7-ae99-d7a13dd0f6e8
8b91e289-207f-419b-9bed-0e0462cde596
77b6f0f7-923b-490a-9a6e-300531b061bf
94ac7866-4808-4d3e-8350-37e446d03586
483943fe-1f2a-4a9d-ba2e-5f7a738485b9
686198412_1914174965976313_2103460448055014722_n
686528575_1640724003799812_3420749825846901735_n
689833136_1854769235190233_2673417187637993289_n
690151438_1270486071741143_2196201378610937350_n
691881919_1983994755549495_3669787795949312176_n
692076577_1299185819037614_7064698283439361598_n
692099073_1176255722227341_8544572045249946627_n
692217095_1456899952349528_1837687721321040917_n
695071206_1407016737860615_997385414663048884_n
ab77575d-900e-48f6-9ce3-3e2b0fa3b9dc
adbf0994-f889-4df0-8c97-8d4bfcc8d71a
d309da9f-9eb1-487e-84e5-040e1948a79f
ec892896-3dd1-4f3f-83de-c0a174e7967c
ee11d21e-a3f6-407e-ac26-9ef5ba6dd319
f9b29db7-d2b9-4107-af1e-3a6b799ac671
686528575_1640724003799812_3420749825846901735_n
5902b439-b283-43f0-a87a-32e0c2c6653d

A tábor támogatója:

Beszámoló: Marketing kihívás: kutass, tervezz, reklámozz 2026

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete a Pro Scientia Naturae Alapítvánnyal együttműködve az idén is megszervezte a Marketing kihívás diákversenyt középiskolás diákok számára.

A verseny célja, hogy a diákok megismerjék a marketing alapelveit, kreatív megoldásokat dolgozzanak ki, és gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek egy valóságközeli feladatban. A verseny hozzájárul a tanulók tudásának bővítéséhez, a csapatszellem erősítéséhez, a kreativitás és az innovációs készség fejlesztéséhez. A diákok bepillantást nyernek abba, hogyan lehet egy ötletet valós termékké alakítani.

A verseny középiskolás diákoknak volt meghirdetve. A diákok csapatban dolgoztak mentor segítségével. A csapatok 2-3 főből álltak.

A versenyre egy új, innovatív terméket kellett kitalálni. Meg kellett határozni a termék fő funkcióit és célját, továbbá a célcsoportot. Piackutatást kellett végezni, elemezni a versenytársakat. Ki kellett találni egy márkanevet, létre kellett hozni egy logót és szlogent a termékhez. Ki kellett dolgozni egy marketingkampányt a termék népszerűsítéséhez, reklámot készíteni…

A verseny döntője május 16-án volt megtartva Zentán, a Pro Scientia Naturae Alapítvány Oktatási Központjában (Ősz utca 18. – Jesenja 18). A verseny támogatója a magyarországi Belügyminisztérium, főszervező: Dr. Muhi B. Béla, egyetemi tanár.

A Pannon Rtv riportja itt látható: https://pannonrtv.com/rovatok/tarsadalom/kozepiskolasoknak-tartottak-marketingversenyt-zentan

Az idei versenyre 13 csapat jelentkezett.

Az eredmények:

1. hely – Cseri Júlia, Vastag Eleonóra. Felkészítő tanár: Nagypál Judit, Közgazdasági és kereskedelmi iskola Zenta 

2. hely – Surján Dávid, Muzslai Ádám, Szalma Viola.Felkészítő tanár: Pálfi Noémi, Műszaki Iskola Ada és Verebélyi Viktor, Erdélyi Rómeó. Felkészítő tanár: Esztelecki Péter, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium, Zenta

3. hely – Horváth Léna, Bús Lívia, Rövid Henrietta. Felkészítő tanár: Koncz Hajnalka, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka és Égető Dorottya, Boka Leontina, Csiszár Amanda. Felkészítő tanár: Pećerić Sabina, Vegyészeti -Technológiai Iskola Szabadka

Küldöndíj – Hegedűs Lilla, Kovács Zsanett, Polyák Blanka. Felkészitő tanár: Rajsli Baranyi Emese, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka és Császár Anna, Babarci Ákos. Felkészítő tanár: Kőrösi Sóti Beáta, Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont, Magyarkanizsa

A többi csapat:

Vas Dóra, Čobanov Petra. Felkészítő tanár: Perpauer Martin, Zentai Gimnázium

Szaniszló Dominik, Vladisavljević Szabolcs. Felkészítő tanár: Mladenović Biljana, Műszaki Iskola Óbecse és Közgazdasági-Kereskedelmi Iskola Óbecse

Jurić Alex, Bús Zalán, Almási Lőrincz András. Felkészitő tanár: Rajsli Baranyi Emese, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka

Kazinczy Nimród, Márkov Dániel, Almási Lilla. Felkészitő tanár: Rajsli Baranyi Emese, Bosa Milićević Közgazdasági középiskola, Szabadka

Farkas Tünde, Balogh Bence, Berei Ármin, Kárpinszki Zsófia. Felkészítő tanár: Farkas Tünde, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti

Szász Iringó-Eszter, Albert Vivien Margit, Szombat Adrien Szabina. Félkészitő tanárok: Székely Mária Magdolna, Tarr Hajnal, Avram Iancu technológiai líceum, Marosvásárhely

 

Írta: Dr. Muhi B. Béla, szervező

Szó-beszéd – komplex diagnosztika és fejlesztés az óvodától a középiskoláig logopédus szemmel

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete 2026. május 23-án 10 órai kezdettel TANOM Fejlesztő Programot szervez Topolyán, Bruncvik Teréz egyesület, Művelődési ház kiállitóterme  (Fő utca 12.).

Előadó: Kozma Szabolcs 

A Fejlesztő Programra minden érdeklődő tanügyi dolgozót szeretettel várunk!
Jelentkezési határidő: 2026. május 20. (szerda) 12:00 óra
Részvételi díj: 1000 dinár

Szeretettel várunk mindenkit!

Jelentkezni az alábbi kérdőívvel lehet:

Beszámoló: Vajdasági Suliszínház – döntő

XXVI. Vajdasági Sulifesztivál – Döntő, Kispiac, 2026.04.30.

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete szervezésében idén Kispiacon került sor a XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntőjére. A rendezvénynek a kispiaci Jókai Mór Művelődési Egyesület adott otthont, főszervezője pedig Kávai Bózsó Ildikó volt.

A XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntője egy igazi közösségi ünnep: 11 csapat lépett színpadra, ők a két elődöntő folyamán már bizonyították tehetségüket és kreativitásukat, de a döntőben újra színpadra álltak, és megmutatták mindazt a rengeteg munkát és lelkesedést, amit az elmúlt hónapokban még belefektettek előadásaikba.

A rendezvény ismét bizonyította, hogy a színház nem csak művészeti forma, hanem közösségteremtő erő is. Találkozhattak és egymás munkájából inspirálódhattak : horgosi, kispiaci, csantavéri, nemesmiliticsi, csonoplyai, muzslyai, bókai, beodrai, módosi és nezsényi fiatalok.

A bemutatott produkciók sokszínűsége, a résztvevők lelkesedése, a felkészítő pedagógusok elhivatott munkája egyarán hozzájárult ahhoz, hogy a fesztivál méltó ünnepe legyen a diákszínjátszásnak.

A szakmai zsűri (Greguss Zalán, Mácsai Mónika, Jódal Rózsa) értékelései megerősítették, hogy a látott előadások kreativitásról, együttműködésről és elkötelezett munkáról tanúskodnak. Ezúttal néhány előadást még külön is kiemeltek: a Csonoplyai Táborozokat a Kispiaci Szikrakör, valamint a horgosi iskola alsós és felsős csapatát. Négy kisszínészt: Mészáros Hunort, Szélik Arnoldot, Kopasz Emmát és Kávai Katát külön könyvjutalomban részesítette a zsűri a döntőben nyújtott teljesítményéért, és ismételten megdicsérte a már az elődöntőben díjazottakat is.

Minden résztvevő színjátszó gyerek jutalma az édességen, apró emléktárgyon, oklevélen és elismerő tapson túl még egy balatoni nyári táborozási lehetőség is.

Könyvjutalommal mondtunk köszönetet a felkészítő tanároknak, akik rengeteg energiát és hitet tettek ebbe a folyamatba, hogy a fiatalok megtapasztalják az alkotás örömét, hogy bátran megszólaljanak a színpadon, kifejezhessék érzéseiket és gondolataikat önmagukról és a világról.

A XXVI. Vajdasági Sulifesztivál döntője nemcsak egy megmérettetés záróakkordja volt, hanem a találkozás, a tehetség, az alkotás és a közösség ünnepe is.

Kávai Bózsó Ildikó, szervező

Óratervezés digitális pedagógiai módszerekkel a Nemzeti Köznevelési Portálon – továbbképzés

A továbbképzés célja, hogy a Nemzeti Köznevelési Portál (NKP), mint ingyenes és korszerű digitális oktatási platform, támogassa a pedagógusokat és diákokat a tanulás-tanítás folyamatában. Az NKP interaktív okostankönyveivel, digitális tananyagokkal, okosfeladatokkal és szerkeszthető óravázlatokkal segíti a differenciált oktatást, a szemléletes tudásátadást és az online számonkérést. Az adaptív és reszponzív felület lehetőséget biztosít a tananyag könnyű elérésére és élményszerű feldolgozására, miközben elősegíti a modern digitális pedagógiai módszerek alkalmazását.

A továbbképzés célja, hogy a pedagógusok általánosan megismerjék az NKP-t, az okostankönyveket, a médiatárat, a feladattárat, a tartalomtárat, az óravázlattárat, majd igény szerint tudják használni igényük szerint azokat. Mindezek megismerése és gyakorlása után csoportmunkában és egyénileg is tudjanak a tanárok óravázlatot készíteni, szerkeszteni az NKP felületén.

A továbbképzés végére teljesítendő tartalmi követelmény, hogy a résztvevő ismerje az okoskönyvek jellemzőit, tudjon keresni a médiatárban, a feladattárban és a tartalomtárban; tudja órai munkára felhasználni az NKP okosfeladatait, médiaelemeit; tudjon okosfeladatot készíteni, szerkeszteni; tudjon óravázlatot készíteni az NKP óravázlattárában; tudjon tanulócsoportokat létrehozni; tudjon a tanulócsoportnak feladatot kiosztani; illetve, hogy készítse el a továbbképzés zárófeladatát megadott határidőig.

A képzés online formában valósul meg. A kontaktórák a Teams online platformon keresztül zajlanak. A képzés kontaktórái az oktatók vezetésével történnek. A részvételhez előzetes felkészülés nem szükséges.

képzés 2026. május 21.-én és május 28.-án kerül megtartásra.

A képzés online kontaktnapjaira az alábbi időpontokban kerül sor a Teams felületen:

  • 2026. május 21. (csütörtök) 9:00-14:30 között: 5 óra online kontaktóra (0,5 óra szünettel)
  • 2026. május 28. (csütörtök) 9:00-14:30 között: 5 óra online kontaktóra (0,5 óra szünettel)

 

  • 2026.május 28. -június 4. között: 5 óra egyéni zárómunka

Zárófeladatok:a feladatok, beadandók beküldésének határideje:2026. június 4.

képzésre való jelentkezés módja:

Az Oktatási Hivatal https://forms.office.com/e/t7yUsrbwa5 linken elérhető jelentkezési felületén. 

A képzésre való jelentkezés határideje: 2026. május 18. (hétfő) 17:00.

A képzéssel kapcsolatos további részleteket a mellékelt képzési tájékoztató tartalmazza, valamint kérdés esetén a kepzes.erasmusplus@oh.gov.hu e-mail címen készséggel állnak rendelkezésére.

Felhívás: Kaptár rajzpályázat

Rajzpályázat a Méhek Világnapja alkalmából. Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete kiemelt hangsúlyt fektet a tehetséggondozásra és fejlesztésre továbbá a természet és környezet védelmére is.

Miért fontosak a méhek?

87 alapvető haszonnövényünk – többek között az alma, az eper, a paprika, a hagyma, a búza, a kávé és a kakaó – termése függ a beporzástól.

Egyetlen háziméh átlagosan napi 7000 virágot látogat meg, és ahhoz, hogy a kolónia (vagy az ember) 1 kg tápláló mézhez jusson, 4 millió virágról kell összegyűjteni a virágport.

A virágokat beporzó méhek nélkül az élelmiszer-alapanyagok mintegy fele eltűnne, és milliók élete kerülne veszélybe.

méhek világnapja május 20-án van.

A rajzpályázat témája: Tavaszi zsongás

Várjuk műveteiket a virágoskertek sokszínűségéről, a fákról, az ébredő természetről, a lepkék, bogarakról, madarakról, a tavasz ébredéséről, a méhek életéről és mindenről, ami az ebredő természet témájába belefér. Használd a fantáziádat és légy kreatív!

Rajzolj, fess, minden rajzi, festészeti, grafikai technikát szeretettel várunk!

Fontos tudnivalók

– A Kaptár rajzpályázaton részt vehetnek a Kárpát –medence, valamint a világ magyar ajkú óvodáskorú, és iskoláskorú diákjai,eddig meg nemjelent, és más versenyeken, és a közmédiában nem publikált alkotásokkal;
–Egy tanuló kizárólag egy alkotással nevezhet;
– Egy kategóriából legfeljebb 5 munkát várunk osztályonként.
–Formátum: A4-es vagy 4-es számú blokk; (kérjük tartsák be a méretet, kisebb méretet elfogadunk, de nagyobbakat nem veszünk figyelembe)

–Rajzolási technikák: szabadon választott technika, rajzolás, festés, kollázs (ne küldjetek munkákat, amelyeken magvak, levelek, szerves anyagok vannak felragasztva, valamint 3D alkotásokat );
– Kérjük, hogy a csoportosan küldött rajzokhoz mellékeljenek egy egyesített listát az alkotók nevével, korosztályával és a felkészítő pedagógus nevével és elérhetőségével
– Küldés módja: a kész alkotásokat a VMPE címére küldjétek be:

Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete (VMPE)
21000 Novi Sad, BogdanŠuput u. 16.
(vagy hozzátok be személyesen);

– Az alkotás hátoldalán fel kell tüntetni a következő adatokat:

 

Név 
Település irányítószámmal 
Ország 
Iskola vagy művelődési egyesület neve 
Iskola vagy művelődési egyesület cím 
Osztály 
Tagozat 
Felkészítő neve 
Felkészítő e-mail címe 
Felkészítő telefonszáma 
Alkotás neve 
Nevezési kategória 

A pályázati munkák beérkezésének határideje: 2026. május 20.

A beérkezési határidőt figyelembe véve, legyenek szívesek időben postázni pályázatukat. A május 20. után érkezett vagy hiányos információkkal ellátott pályázati műveket nem áll módunkban elfogadni.

 

Kategóriák

Óvodások

– 3-5 év

– 5-7 év

Alsós korosztály

-Első-második osztály

-Harmadik-negyedik osztály

Felsős korosztály

-Ötödik-hatodik osztály

-Hetedik-nyolcadik osztály

Az alkotások beküldésével a beküldő hozzájárul, hogy a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete által szervezett MTT – KAPTÁR RAJZPÁLYÁZAT elnevezésű rendezvényen/programon a gyermek által készített rajzot vagy festményt az Egyesület a nyilvános tájékoztatás céljából megjelentesse. Továbbá hozzájárul, hogy az Egyesület megbízásából a rajz vagy festmény közösségi médiákon (Facebook, Instagram), az Egyesület honlapján, illetve az írott sajtóban történő terjesztésére is sor kerüljön.

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete a rajzot vagy festményt kereskedelmi célokra nem használja fel, azok kizárólag a tájékoztatásra, illetve a(z) KAPTÁR RAJZPÁLYÁZAT népszerűsítésére szolgálnak.

A megadott személyes adatokat a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete bizalmasan kezeli.

A pályamunkák nem áll módunkban visszaküldeni, a rajzok 3 évig a VMPE archívumában maradnak, majd megsemmisítésre kerülnek.

Információkért bizalommal forduljanak a főszervezőhöz:

Volas Cibula Eleonóra: 064-244-78-96, voci.nora@gmail.com

A tábor támogatója:

Beszámoló – Pedagógiai kihívások a 21. században – Tudás, érték, siker

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete, a GENIUS – a tehetséges diákokért mozgalommal és a Pro Scientia Naturae Alapítvánnyal együttműködve, tizenkettedik alkalommal szervezte meg a Pedagógiai kihívások a XXI. században című akkreditált szakmai konferenciát, amelynek fő témája ezúttal: tudás, érték, siker volt.

Az oktatás hármas pillére a tudás, az érték és a siker. A tudás nem csupán a tananyag elsajátítását jelenti, hanem a gondolkodás, az alkalmazkodás és a problémamegoldás képességének fejlesztését is. Az oktatásban közvetített értékek – mint a felelősség, az együttműködés, a tisztelet és az etikus gondolkodás – iránytűként szolgálnak a megszerzett tudás helyes felhasználásához. A siker az oktatásban ezért nem kizárólag a jó jegyekben mérhető, hanem abban is, hogy az egyén képes-e tudását értékteremtő módon hasznosítani, és aktív, felelős tagjává válni a társadalomnak. A témáról hazai és magyarországi előadók tartanak előadásokat, melyeket vitafórum követ.

Az egynapos akkreditált konferenciára április 18-án, szombaton került sor Zentán, a Pro Scientia Naturae Alapítvány oktatási központjában.

A konferenciát a magyarországi Nemzeti Kulturális Alap támogatja, főszervezője Dr. Muhi Béla, egyetemi tanár.

A konferencia programja a következő volt: 

09.00 – 09.30  Regisztráció

09.30 – 09.40  Köszöntők

09.40 – 10.15 Dr. Muhi Béla (egyetemi tanár, Educons Egyetem, Újvidék és Műszaki Szakfőiskola, Szabadka): A tudás, érték, siker anatómiája és a tanári szerep(váltás)

10.15 – 11.00 Foltán László (olimpiai és világbajnok kenus, edző, tanár, a Százak Tanácsának elnöke): Tudás, érték, siker – a közösségnek

11.00 – 11.45 Dr. Kulcsár Sarolta (konzulens oktató, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem): Tudás, érték, siker – nem minden esetben jár kéz a kézben

11.45 – 12.30 Dr. Lengyel László (konzulens oktató, Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem): Tudás és tanulás a cyber világon innen és túl

12.30 – 12.45 kávészünet

12.45 – 13.30 Pap Ágota (pszichológus, addiktológiai konzultáns): Siker – más szemmel

13.30 – 14.15 Korenchy László (tanár, a VMPE alelnöke): Kézügyesség, alkotás, gondolkodás – az alkalmazható tudás megszerzésének folyamata

14.15 – 15.00 Árpás Attila (matematika és informatika tanár, Samu Mihály ált.isk.): Hogyan (ne) tanítsunk?

15.00 – 15.30 Ebédszünet

15.30 – 16.00 A konferencia zárása, tanúsítványok kiosztása, vitafórum

Versenyfelhívás: 29. Kőketánc

VMPE_logo_2013_-01-atlatszo

PÁLYÁZATI  FELHÍVÁS

 29. Kőketánc
énekes népi játék- és néptáncvetélkedő

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének népzenei szakosztálya huszonnyolcadik alkalommal hirdeti meg az általános iskolások énekes népi játék- és néptáncvetélkedőjét.
A jelentkezők a következő kategóriákban és korcsoportokban versenyezhetnek:
1. énekes népi gyermekjáték – nagycsoportos óvodások, alsósok,
2. néptánc– alsósok, felsősök,
3. népszokások – mindhárom korcsoport és lehet vegyes is.
A versenyt szakzsűri értékeli és véleményezi.

! A vegyes és felsős korcsoportokban a fellépők 10%-nál nem lehet több a középiskolás tag! Szóló kategória nincs a vetélkedőn!

– a fellépők legfeljebb 5 perces koreográfiát adhatnak elő,
– a csoportok létszáma nem haladhatja meg a 30-at,
– a kísérőzenekarok életkora nem számít,
– élő zenei kíséret vagy a csoport önálló éneke jöhet számításba

Egyénileg, csoportosan, iskolánként vagy művelődési egyesület által lehet benevezni: 2026. április 26-ig!
A következő linken: https://forms.gle/qnG229wNuE32NfT18

A vetélkedőt 2026. május 15-én és 16-án tartjuk az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben.

Kizárólag abban az esetben, ha probléma merülne fel az űrlappal, a jelentkezést a következő címre várjuk, elektronikus levélben: koketanc20@gmail.com
(Probléma esetén tehát, a levél tárgya: KŐKETÁNC_Település_ (például: KŐKETÁNC_Mohol_), valamint a következő adatokat kérjük e-mailben: a csoport neve, az iskola vagy művelődési egyesület neve, lakcím, irányítószám, telefon, felkészítő pedagógus, művészeti vezető, koreográfus, a csoport létszáma, a zenekar létszáma, kísérő hangszerek, az összeállítás címe, a műsor ideje, kategória, korcsoport.) Amennyiben az űrlapot sikerült megfelelően kitölteni, NEM kell e-mailben is elküldeni a jelentkezést!

Bővebb tájékoztatást a 064-81-95-216-es mobiltelefonszámon kaphatnak Szabó Gabriellánál
A jelentkezési határidő: 2026. április 26.

A tábor támogatója:

Felhívás: Tehetségakadémia előadássorozat 2026

Az Oktatási Hivatal TehetségKapu11 projektje keretében Tehetségakadémia címmel online előadássorozatot szervez gyakorló pedagógusok számára.

Az előadások felölelik a tehetségnevelés elméleti hátterét és gyakorlati megvalósítását. Az előadók a témakör neves és elismert kutatói, szakemberei.

Az előadók olyan sokoldalú, megoldáskereső, kutató szellemű, a mindennapi pedagógiai gyakorlatban is tapasztalattal rendelkező szakemberek, akiket érdemes hallgatni és kérdezni az előadásuk alkalmával.

Az előadások online, a Microsoft Teams platformon zajlanak. A részvételi szándékot a programok alatt megadott Regisztrációs lap: Tehetségakadémia linkre kattintva lehet jelezni.

Időpontok:

  • 2026. április 14. (kedd) 15.00-16.00
  • 2026. április 21. (kedd) 15.00 -16.00
  • 2026. április 28. (kedd) 15.00-16.00
  • 2026. május 5. (kedd) 15.00-16.00

2026. ÁPRILIS 14. (KEDD) 15.00-16.00
Dr. Habil. Gyuris Petra: A figyelem nem vész el, csak átalakul –
Fókuszkeresés a képernyők korában
Az előadás elméleti keretében áttekintjük, hogy a mai tanulók figyelmi mintázatai milyen pontokon térnek el a korábbi generációkétól. Megvizsgáljuk, hogyan változott meg a figyelem terjedelme, a multitaskinghoz való viszony, valamint a motiváció és a jutalmazási rendszer működése. A figyelmi sajátosságok megértése ugyanis nem „plusz tudás”, hanem az eredményes tanítás egyik alapfeltétele.
Az Alfa és Z generáció mindennapjait átható digitális eszközhasználat nem csupán szokásrendszerbeli különbséget jelent, hanem kimutatható hatással van a végrehajtó funkciók fejlődésére is – ideértve a figyelmi működést, az érzelemszabályozást, az impulzuskontrollt és a kognitív rugalmasságot.
Az előadás gyakorlatközpontú: a résztvevők olyan bizonyítékokon alapuló oktatásmódszertani megoldásokat ismerhetnek meg, amelyek segítik a figyelem felkeltését, tudatos irányítását, növelik a tanórákon az aktív részvételt. Az előadás célja annak jelzése, hogy a pedagógusoknak érdemes tudatos módon alakítani a saját tanítási gyakorlatukat a 21. századi tanulók igényeihez igazítva.
Dr. Gyuris Petra PhD, habil pszichológus, tanulásmódszertani tanácsadó, a Pécsi Tudományegyetem BTK Pszichológia Intézetének habilitált egyetemi docense, a „Minek puska?” Tanulástechnika Tanfolyam szakmai vezetője, valamint a Baranya Vármegyei Szakértői Bizottság pszichológus szakértője. Munkájának középpontjában a tanulási teljesítmény pszichológiai hátterének kutatása és fejlesztése áll: szakértőként a tanuláshoz szükséges képességek mérésével foglalkozik;
egyetemi oktatóként a tanulást meghatározó agyi végrehajtó funkciókról tart előadásokat és szemináriumokat; tanulásmódszertani tanácsadóként pedig gyakorlati, azonnal alkalmazható technikákat ad át 12 év feletti tanulóknak és felnőtteknek a hatékony tanulás érdekében. Az utóbbi években figyelme az Alfa és Z generáció tanulási sajátosságai felé fordult.
Meggyőződése, hogy a változó figyelmi mintázatok megértése kulcsfontosságú az eredményes oktatáshoz, és hogy a pedagógiai módszertannak alkalmazkodnia kell a generációs sajátosságokhoz.
Regisztrációs lap: Tehetségakadémia 2026. 04. 14.

2026. ÁPRILIS 21. (KEDD) 15.00-16.00

Ottucsák Melinda Anikó: Külföldi gyerek az osztályomban és az
iskolámban!? – Első lépések és kérdések tanári szemszögből
Hol van a közoktatásban a külföldi tanulók helye? Mit tehet egy intézmény, ha külföldi, magyarul nem beszélő tanulót fogad? Milyen pedagógiai és oktatásirányítási kérdések vannak? (Fókuszban az értékelés, a felmentési határozatok és a tanulók továbbtanulási lehetőségei.) Tanárként mit tehetek, ha magyarul nem beszélő tanulót kapok? Milyen lehetőségek vannak az oktatási rendszeren belül, az intézményen kívül a tanulók nyelvi integrációjára és az iskolai integrációra? Az előadásomban kitekintek a magyar mint idegen nyelv szerepére és az óvónők, tanárok, osztályfőnökök lehetőségeire. Az előadásban esettanulmányokat mutatok be az elmúlt 8 évből, gyakorlati példákat mutatok a tantárgyi felzárkóztatásra, avagy hogyan lehet elmagyarázni A2-es szintű tanulónak az „ivartalanul, spórával szaporodik a növény” mondatot. Az érdeklődők az előadás végén lehetőséget kapnak a kérdések megválaszolására, további szakmai egyeztetésekre.

Ottucsák Melinda Anikó magyar mint idegen nyelv tanár, jelenleg a Dr. Mező Ferenc Általános Iskola igazgatóhelyettese, több, mint 12 éve foglalkozik külföldi tanulók nyelvtanításával és iskolai integrációjával. 2018-ban, majd 2022-ben Lukács-Somos Júliával és Székely Orsolyával együtt megjelentették a Zahra és Zia 1. és 2. c. kötetet a Jezsuita Menekültszolgálat felkérése és gondozásában, mely hiánypótló munkának számít a külföldi gyerekek iskolai nyelvi integrációjában. 2018-tól a közoktatásban általános iskolai szinten egyedülálló, külföldi diákok számára működő integrációs program kidolgozója és megvalósítója (MEZŐ-MID program). Gyakorlatvezető mentortanár, a KRE-BTK magyar mint idegen nyelv szakos hallgatóinak iskolai gyakorlatát szervezi, idéntől az ELTE-BTK hallgatóit is fogadják. 2024. május- októberben a „A zuglói bölcsődék és óvodák intézményrendszerének komplex fejlesztése az ukrán menekült gyermekek integrációja érdekében” c. projekt trénere és szakmai vezetője. Regisztrációs lap: Tehetségakadémia 2026. 04. 21.

2026. ÁPRILIS 28. (KEDD)15.00-16.00

Kókayné Lányi Marietta: Befogadó iskola, inkluzív nevelés a gyakorlatban
Az előadás témája igen időszerű, a befogadó iskolai gyakorlat pedagógiai feltételeit mutatja be az előadó, az iskolája, a Gyermekek Háza tapasztalatai alapján.
Fontosnak tartja tisztázni az inkluzív nevelés, oktatás fogalmát, társadalmi szükségességét.
Kitér a hatékony tanulómegismerés, a személyes kapcsolatok kialakításának, az egyéni különbségek tiszteletének fontosságára.
Előadásában bemutatja a személyre szabott tanulástámogatás megvalósításának módjait, a differenciált rétegmunka szervezésének, a tananyag differenciálásának lehetőségeit, valamint az együttműködésre építő kooperatív tanulásszervezés kérdéseit. Szó lesz a személyre szabott értékelés, a tanulói önértékelés fontosságáról, valamint a pedagógusok, segítő szakemberek, szülők együttműködésének módjairól.

Kókayné Lányi Marietta tanító, tanár, a Gyermekek Háza pedagógiai vezetője. Kezdő tanító kora óta foglalkoztatta, miként lehet az iskolát gyermekközpontúvá tenni, miként lehet megvalósítani a tanulók személyre szabott tanulástámogatását. E cél megvalósítása érdekében alapították 1991-ben a kísérleti programként induló Gyermekek Házát, amely ma már 12 évfolyamos alternatív általános iskola és gimnázium. Nevéhez fűződik a Gyermekek Háza pedagógiai alapelvei, pedagógiai programja, értékelési rendszere kidolgozásának koordinálása. Az iskola pedagógiai vezetése a mai napig meghatározó feladata. A napi tanítási gyakorlat mellett részt vesz a pedagógusképzésben, az ELTE PPK-n vezet kurzust. Rendszeresen fogadja pedagógusképző intézmények hallgatóit. Kiemelten fontosnak tartja a pedagógus-továbbképzést, 1988 óta működik a „Hatékony iskolát mindenkinek, integrált/inkluzív nevelés a gyakorlatban című akkreditált továbbképzési programjuk, mely az inkluzív nevelés, oktatás pedagógiai feltételeit veszi számba a Gyermekek Háza gyakorlata alapján. Több cikket írt a differenciált tanulásszervezés, befogadó iskolai gyakorlat, árnyalt, személyre szabott értékelés témakörökben, valamint három könyve is megjelent (Könyv az integrációról (suliNova, 2007); Könyv a differenciálásról (Műszaki Könyvkiadó, 2008; 2017); Történetek a Gyermekek Házából (Műszaki Könyvkiadó 2015).

Regisztrációs lap: Tehetségakadémia 2026. 04. 28.

2026. MÁJUS 5. (KEDD)15:00-16:00

Joós Andrea: Élménybiológia esettanulmány — a gamification előnyei és
hátrányai
Joós Andrea biológiatanárként bevezette az értékelésben a játékosítás, avagy gamification elveit. Élménybiológia néven kezdett dolgozni a diákjaival, rendszerét általános iskolában és gimnáziumban is tesztelte. Tapasztalataiból, sikereiből, kudarcaiból és a diákok visszajelzéseiből állította össze ezt az előadást. Őszintén beszél a pontszerzésen alapuló visszajelzési és értékelési rendszer előnyeiről, hátrányairól, valamint a teljes módszertan ismertetéséről szól – melyet az érdeklődő pedagógusok szabadon felhasználhatnak.

Joós Andrea tanár, tudománykommunikációs szakember, aki pályája során előbb a média, majd az oktatás területén tapasztalt és tanult rengeteget mentoraitól, kollégáitól és hasznos kudarcaiból. Dolgozott televízióban, rádióban, podcastban szerkesztőként és műsorvezetőként, bőséges tanári és előadói tapasztalattal rendelkezik a biológia, a kommunikáció, és az oktatásmódszertan területein, valamint a tudománynépszerűsítés és az alternatív oktatás gyakorlataiban. 
Regisztrációs lap: Tehetségakadémia 2026. 05. 05.

Felhívás: Bárka Evangelizációs Szavalóverseny

Az Ürményházi Ifjúsági Klub és a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete pályázatot hirdet a XIV. evangelizációs szavalóversenyen való részvételre, amelyet 2026. május 09-én tartunk Ürményházán a Szent Anna templomban.

A résztvevők három korosztályban pályázhatnak:

                   – alsó tagozatos korcsoport I. – IV. osztály

                   – fölső tagozatos korcsoport V. – VIII. osztály

                   – középiskolások korcsoportja

                   – anyanyelvápolók csoportja

 

Az evangelizációs szavalóverseny ökumenikus jellegű, amelyre iskolák, művelődési egyesületek, gyülekezetek, cserkészcsapatok, hittancsoportok jelentkezését várjuk – korcsoportonként egy-egy szavalóval.

A szavalóversenyre magyar költők vallásos, hithez kötődő, 3-4 percnél nem hosszabb verseivel várjuk a pályázókat.

A benevezéseket a képviselt szervezet, a felkészítő és a fellépő nevével és korcsoportjának, valamint a vers szerzőjének és címének megjelölésével 2026. május 4-ig várjuk a következő címre:

                   Ürményházi Ifjúsági Klub

                   26363 Ürményháza

                   Dózsa György utca 94.

                   Drótposta: violam29@fremail.hu

 

Beszámoló: XXVI. Vajdasági Suliszínház Fesztivál- kispiaci és nagybecskereki elődöntő 2026

A VMPE szervezésében XXVI. alkalommal kerül megrendezésre a Vajdasági Suliszínház Fesztivál.
A Fesztivál első elődöntőjét március 24-én tartották meg Kispiacon, a második elődöntőre pedig
március 26-án Nagybecskereken került sor.
A gyermekszínjátszók előadásait mindkét alkalommal szakmai zsűri értékelte:
Jódal Rózsa, írónő
Mácsai Mónika drámajátékvezető, amatőr színjátszó rendező
Greguss Zalán, színművész
A kispiaci elődöntőnek a Jókai Mór Művelődési Egyesület adott otthont. Itt négy színjátszócsoport
mutatkozott be. Horgosról, Csantavérről és Kispiacról érkeztek. Mind a négy előadás továbbjutott a
döntőbe.
Nagybecskereken az előadásoknak a Szatmáry Karolina Kollégium adott teret. Itt nyolc csapat
mutatkozhatott be. A Beodráról, Homokrévről, Törökbecséről, Titelről, Bókáról, Módosról-
Nezsényről, Ürményházáról valamint Muzslyáról érkező csapatok játékának varázsát az adta, hogy
olyan gyerekek voltak a színpadon, akik többnyire anyanyelvápolás keretében tanulják és beszélik a
magyar nyelvet. Szeretetteljes mérlegelés után a zsűri csapatot juttatott a döntőbe.
A Suliszínház Fesztivál igazi értéke nem csupán a versenyben rejlik, hanem abban a folyamatban, ami
idáig vezet. Köszönet illeti az elkötelezett pedagógusokat, akik idejüket nem kímélve segítik a
tanulókat, hogy megéljék, kifejezzék érzéseiket, a színpadi szereplésben pedig lehetővé teszik,
számukra, hogy erősödhessen az önbizalmuk, közösségben fejlődhessen a személyiségük.
Minden fellépő egyéni oklevelet és apró emléktárgyat kapott munkája elismeréseként, a legjobb kis
színjátszók külön ajándékban is részesültek.
A legnagyszerűbb előadásokat április 30-án újra láthatjuk majd a döntőben.

AVMPE rendezvénye Magyarország Kormánya- Belügyminisztérium Köznevelési Álamtitkársága
támogatásával valósult meg.

Bózsó Kávai Ildikó

Kispiac

Nagybecskerek

Beszámoló: XX. Ribár Béla Fizikaverseny 2026

2026.03.24. Pacsér

A  XX. Ribár Béla Általános Iskolások Fizikaversényének az idei évben a pacséri  Moša Pijade Általános Iskola adott otthont. A versenyző diákok  6., 7. és 8. osztályba járnak. A tanulók Bácskossuthfalváról, Csantavérről, Csókáról és Pacséról érkeztek. A versenynek 21 résztvevője volt.

 A diákok  négy körben mérték össze tudásukat. Az első körben a gondolkodtató kérdésekre adtak választ, majd számítási feladatokat oldottak meg. Ezt követte a fizikatörténeti kérdések, amelyre az idei évben  Ribár Béla fizikus, a verseny névadójának, életével, munkásságával kellett megismerkedniük, amit a versenyen kahoot programmal oldottak meg Virág Anett vezetésével.  A negyedik körben a diákok önálló kísérletet végeztek, majd a megfigyelésüket leírták, mik a kristályosítás, kristályok téma körét ölelte fel.

Korosztálytól függően, több kategóriában kerültek helyezések kiosztásra. A hatodik osztályosok közül 1. helyezést szerezte meg Fremond Ádám (Pacsér) , a 2. helyet Biró Bence (Pacsér), a 3. helyet Szőregi Petra (Csóka). A hetedik osztályosok közül 1. helyezést szerezte meg Einwiller Vivien (Pacsér), a 2. helyet Slezák Zsanett (Csóka) és  Szőregi Petra (Csóka), a 3. helyezett  Pintér Liliana  (Pacsér). A nyolcadik osztályosok közül 1. helyezést szerezte meg Bika Tünde Csenge (Moravica), a 2. Farkas Vivien (Pacsér), a 3. helyen osztozik Kocsis Anasztázia (Pacsér) és  Gulyás Filip (Pacsér).  Felkészítő tanárok Kasza Kinga, Vörös Sándor, Bajić Benia.  A verseny helyi szervezője Ortó Kanyó Anikó.  

Minden diák dicsérőlapot is ajándék könyvet kapott. A legjobban teljesítő diákok, kik pontszámaikban is kiemelkednek jutalom kirándulásra számíthatnak. Még ketten a 8. osztályból részt vehetnek Győrben, az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaversenyen.  Szervező VMPE, Újvidék.

Ortó Kanyó Anikó, szervező

656691609_27168061689451268_6394439112404326436_n
656732834_27168061256117978_8374394064255793174_n

A tábor támogatója:

Beszámoló: XXXII. Szórakoztató szóra késztető anyanyelvápolási szemle

A sorrendben XXXII. Szórakoztató Szóra Késztető Anyanyelvápolási Szemlén 2026. március 16-án Ürményházán hét anyanyelvápolási csoport mutatkozott be. Jelen voltak Muzslya-Nagybecskerek, Titel, Módos, Surján, Nezsény és Ürményháza települései. Téma: március 15-gyerekszemmel.
Hogyan is lehet elmagyarázni egy kisgyermeknek, mit is ünneplünk ilyenkor, márciusban?
Erre a kérdésre próbált a szervező, Móricz Elvira megfelelő választ találni. Rövid mesét mondott el a jelenlevő gyerekeknek, mi ellen küzdöttek valójában a márciusi ifjak, hogyan csatlakozott hozzájuk Pest utcáján egyre több nép és mit szavalt el Petőfi Sándor a nagy, hömpölygő tömegnek. Ezt követően jött Lukács Gabriella, a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének elnök asszonyának a köszöntője.
Következett a fellépés: Elsőnek a muzslyai Szervó Mihály Általános Iskola Méhecske énekcsoportja lépett fel, népdalcsokorral.
Következnek a surjáni anyanyelvápolók, akik a Himnuszt énekelték, majd szavalatokat hallottunk.
A módosi Anyanyelvápoló csoport mondókával mutatkozott be, valamint Hétvári Andrea Magyarul című verse csengett fel.
Müller Aleksz, nezsényi felsős diák, Hétvári Andrea Haza című versét szavalta. Míg az óvodások és az alsósok Kossuth Lajos dalt énekeltek. A muzslyai anyanyelvápolók Petőfi Sándor költeményeivel mutatkoztak be.

Szülőföldem című költeményt a titeli fiúk mondták el. Az ürményházi anyanyelvápolók egy jelenettel mutatták be, hogyan íródott a Pilvax kávézóban Nemzeti dalunk, majd Csanádi Imre szavalatát hallottuk. A sort egy Kossuth dallal zárták.
Felkészítő anyanyelvápolók: Győri Csilla, Molnár Urbán Éva, Kósa Zoltán, Molnár Lábadi Csilla, Mirčić Ábel Kornélia, Lukács Gabriella, Fabras Repp Edit és Móricz Elvira. A fellépések után filcből madárka kokárdákat készítettek a gyerekek és a felkészítők, amit a szívük fölé tűzve viseltek a nap hátralevő részén. Uzsonna, társalgás és játékok következtek, majd lassan végig vonultak az ürményházi utcán és a helybeliekkel találkoztak az 1848/49-es szabadságharc ismeretlen délvidéki hőseinek emléktáblájánál, ahol a magyar himnusz eléneklése után az anyanyelvápoló csoport gyermekei szavaltak. Azt követően a helyi Ifjúsági Klub nevében az általános iskola három végzős diákja koszorúzott. A koszorúzás után vendégeink hazautaztak.

„Ezredéves történelmünk bizonyságul szolgál, hogy nem vagyunk gyermek nemzet; 1848-i történelmünk bizonyságul szolgál, hogy nem vagyunk elaggott nemzet.”

Írta: Móricz Elvira

Fotó: Kürtössy Péter

DSC_0096
DSC_0097

Beszámoló: Áldozatiság felismerése, konfliktuskezelés a gyakorlatban

Helyszín: Óbecse Időpont: 2026. március 14.

Szervező: Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete (VMPE)

Képzés típusa: Akkreditált szakmai továbbképzés (Katalógusszám: 828) Időtartam: 8 óra

Érintett kompetenciák: N1, N4, V1, V2

Prioritási terület: P5

Összefoglaló a képzés tartalmáról

A képzés célja a pedagógusok eszköztárának bővítése volt a modern iskolai konfliktusok kezelése, az áldozattá válás megelőzése és a generációs szakadékok áthidalása terén.

  1. Előadás: Stabilitás és megküzdés a mai világban Előadó: Hal Melinda (pszichológus, közgazdász, egyetemi oktató)

Az első blokkban Hal Melinda rávilágított a mai iskolai környezet pszichológiai kihívásaira. Előadása érintette a zaklatás fogalmának átértékelődését és az erőszak sajnálatos normalizálódását a mindennapokban. Kiemelte, hogy a klasszikus frontális oktatás hatékonysága lejárt; a mai diáksághoz már új utakon kell kapcsolódni.

Főbb szakmai pontok:

  • Generációs dinamika: Az iskolában jelenleg három különböző generáció találkozik, melyek eltérő kódrendszere gyakran vezet ütközésekhez.
  • Személyiségstabilitás: A stabilitás kulcsa a megküzdési potenciál és a személyiségstruktúra tudatos fejlesztése.
  • Szorongás és határok: Kutatásokkal támasztotta alá, hogy a világos határszabás csökkenti a szorongást, míg a korlátok nélküli szabadság paradox módon agressziót szülhet.
  • Kulturális hatások: Szó esett a „kulturidegen ingerlésről” (média, mozi, mesék), amely direkt módon befolyásolja a spirituális énrészt.
  • Javaslatok: Az előadó két innovatív megoldást vázolt fel: egy Szülő Akadémiát a generációk közötti információcsere segítésére, valamint egy Mentorprogramot, ahol az idősebb generációk tapasztalataikat adhatnák át a fiatalabbaknak.
  1. Előadás: Bűnmegelőzés és gyakorlati esetkezelés Előadó: Koós Judit (bűnügyi nyomozó, bűnmegelőzési szakember)

A nap második fele a gyakorlati esetmegoldásokra fókuszált. Koós Judit 16 éves bűnmegelőzési tapasztalatára építve interaktív teret biztosított a résztvevőknek a közös gondolkodáshoz.

Főbb szakmai pontok:

  • Bizalom és támasz: A rendszer szintű támasz hiánya bizonytalanságot szül a diákokban, ami deviáns viselkedéshez vezethet.
  • Prevenciós eszközök: Vizsgáltuk az iskolaőr intézményének pozitív hatásait, valamint az „okos bűnöző” típusának megjelenését az iskolai közegben.
  • Megoldási stratégiák: Az előadó hangsúlyozta az önbizalomépítő foglalkozások fontosságát a tanár-diák bizalmi viszony megerősítésében.
  • Konfliktusrendezés: Kiemelt szerepet kapott a mediáció alkalmazása, valamint a szülői munkaközösségek aktív bevonása a súlyosabb problémák kezelésekor.

Reflexió

A képzés elméleti (pszichológiai) és gyakorlati (rendőrségi/bűnmegelőzési) szempontból is teljes körű képet adott a mai iskolai realitásokról. A résztvevők olyan konkrét stratégiákat kaptak, amelyek segítik a stabilitás megőrzését és a hatékonyabb fellépést a konfliktushelyzetekben.

 

Losonc Heléna

651266237_26633687932894775_5243031303071559783_n
652663594_26633688229561412_4769738969143148079_n
652932893_26633688409561394_8264690257892574437_n

Beszámoló: Középiskolások Gion Nándor Olvasási Versenye Újvidéken

Március 15-én Újvidéken rendezték meg a középiskolások számára a Gion Nándor Olvasási Versenyt. A megmérettetésre több vajdasági városból – Szabadkáról, Zentáról, Becséről és Újvidékről – érkeztek diákok.
Összesen hét, háromfős csapat vett részt a versenyen: négy csapat az I–II. osztályból, három pedig a III–IV. osztályból. A verseny során a diákok öt kijelölt könyvből kaptak tesztkérdéseket, amelyeket csapatban, közösen oldottak meg.
Az eseményt a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete szervezte.                                  

Csoportkép

Felhívás: XXVI. Vajdasági Suliszínház Fesztivál

A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete idén két helyszínen szervezi meg immár 26. alkalommal a Vajdasági Suliszínház Fesztivál elődöntőjét. A verseny március 24-én Kispiacon a Kultúrotthonban (Testvériség-egység utca 10.), valamint március 26-án Nagybecskereken, a Szathmáry Karolina Kollégiumban (Dr, Slavka Županskog 3) kerül majd megredezésre.

Kispiac

Helyszín: Kultúrotthon (Testvériség-egység utca 10.)
Jelentkezési határidő: március 23. 12:00
Megbízott személy: Kávai Bózsó Ildikó (063 85 01 391)
Bejelentkezést a következő e-mail címre küldjék: kavaibildo@gmail.com

Nagybecskerek

Helyszín: Szathmary Karolina Kollégium Nagybecskerek (Dr. Slavka Županskog 3.)
Jelentkezési határidő: március 25. 12:00
Megbízott személyek: Kósa Zoltán (0645164001) és Molnár Lábadi Csilla (0605470289)
Bejelentkezést következő e-mail címre küldjék: kosa.zoltan001@gmail.com ÉS molnarlabadicsilla@gmail.com

A tábor támogatója: